{title}

     

آرشام طب | ارتز و پروتزهای زیبایی | کفش و کفی طبی

ارتز و پروتز آرشام طب » خبرها » دلایل شیوع آرتروز زانو

 

׀ دلایل شیوع آرتروز زانو

دلایل شیوع آرتروز زانو

یکی از اصلی ترین دلایل شیوع آرتروز زانو در جامعه ما عادات غلط و شکل گیری انحرافات زانو است .  متاسفانه عادت های بد ایرانی ها در دو زانو یا چهار زانو نشستن یکی از دلایل اصلی بروز آرتروز است اما مردم به جای اصلاح سبک زندگی و تغییر رفتار گمان می کنند که با دارو می توانند عارضه خود را درمان کنند. واقعیت این است که آرتروز ، فرآیند پیرشدگی مفاصل است . ممکن است این عارضه در یک نفر زودتر و در فرد دیگر دیرتر اتفاق بیفتد.

اما زانویی که به آرتروز مبتلا شده است ، هرگز مثل زانوی سالم نمی شود، درست مثل تایر خودرویی که بر اثر ساییدگی کهنه می شود و مثل تایر نو نمی شود.

نکته این جاست که برخی عوامل ، آرتروز زانو را به جلو می اندازد و یا باعث سرعت بخشیدن به پیشرفت آن می شود. در کشور ما نشستن های طولانی مدت روی زانو و استفاده از توالت غیرفرنگی و انحرافات زانو  مهم ترین دلایل شیوع آرتروز است.  با اشاره به این که در مفصل زانو، استخوان ران و ساق و کشکک زانو وجود دارد، آرتروز شایع در مردم آرتروزی است که در مفصل کشکک و استخوان ران بروز پیدا می کند.

علایم خطر دیگری که در بروز آرتروز زانو نقش دارد، سابقه عفونت زانو، سابقه شکستگی داخل مفصل زانو و تزریق داخل مفصلی است و فردی که این علایم خطر را دارد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به آرتروز قرار دارد. همچنین افرادی که انحراف خاصی در زانوهای خود دارند ، ممکن است بیشتر در معرض این عارضه باشند.

دلایل شیوع آرتروز زانو

 

 

اصلاح انحرافات اسکلتی بدون جراحی در مركز  آرشام طب
.
۱ زانوی پرانتزی
۲ زانوی ضربدری
۳ زانوی عقب رفته
٤ انحراف ستون فقرات
.
✅كودكان و بزرگسالان✅
بدترین ظلم به کودکان نادیده گرفتن مشکلات آنها و تاخیر در درمانشان است ؛
خیلی از والدین از مشکلات پای کودکان خود اطلاع ندارند و ناآگاه هستند ❌صافی کف پا ❌انحراف زانو ❌چرخش پاشنه پا و چرخش پنجه پا رو به داخل ❌چکاپ و بررسی مشکلات پا و انحرافات زانو❌آنالیز ستون فقرات ❌
⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
.

آدرس: تهران-خیابان شریعتی-بالاتراز دوراهی قلهک-ساختمان پزشکان سپهر-طبقه چهارم- آرشام طب
.
جهت نوبت دهی
.
☎021-22630124
☎021-22630125
☎021-22635067
.
روابط عمومی
0910-9407043

.
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به پیج زیر مراجعه فرمایید

.
@Clinic.arshamteb
@Clinic.arshamteb
@Clinic.arshamteb
@arshamteb.sample
@arshamteb.sample 

All Right Reserved 2014, Arsham teb co, Design by www.adco.ir